Jak zrobić topper na tort? Dodaj odrobinę sztuki i designu do swojego ciasta


topper na tort wieczór kawalerski

Niezależnie od tego, czy planujesz świętować urodziny, czy po prostu chcesz zachwycić gości pięknie udekorowanym tortem, wykonanie go jest łatwiejsze niż myślisz. Stworzenie własnego toppera do tortu również nie musi być skomplikowane, a dzięki kilku prostym modyfikacjom i szczypcie kreatywności, możesz sprawić, że Twój tort będzie się wyróżniał spośród innych. Wspaniałą rzeczą w tortach DIY jest to, że to Ty decydujesz o tym, co wchodzi w jego skład. Dlatego jeśli masz pomysły na inne rzeczy, które mogłyby znaleźć się na wierzchu Twojego tortu, czas podjąć działania. Skąd wiesz? Ponieważ jesteśmy tutaj, aby zapewnić kilka doskonałych inspiracji, jak ty też możesz stworzyć unikalną i artystyczną warstwę na następną uroczystość.

Zdecyduj, co chcesz dodać do swojego tortu

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą będziesz musiał zdecydować jest to, co chcesz umieścić w swoim torcie. Jest tak dlatego, że w przeciwnym razie nie będzie on wyglądał tak, jak sobie wyobrażałeś.

Jest to ważne, ponieważ, jeśli nie wiesz, co chcesz przed rozpoczęciem, będziesz skończyć z dużą ilością bezużytecznych i niewykorzystanych elementów, które nie chcesz w swoim torcie.

Jeśli chcesz, aby twój tort się wyróżniał, możesz wybrać coś, co jest szczególnie niestandardowe, jak budynek lub osoba. Możesz również wykorzystać swoje ulubione hasła, cytaty lub powiedzenia, dodając do nich wydrukowany obraz.

Jak zrobić topper na tort – Zacznij od papieru

Jeśli szukasz łatwego sposobu na rozpoczęcie, możesz po prostu zrobić topper na tort nie tylko z drewna ale i z papieru. Możesz użyć dowolnego papieru, w tym kartek, papieru kopertowego i bibuły.

Wszystko, co musisz zrobić, to udekorować papier, a następnie dołączyć go do swojego tortu na patyczku np. do szaszłyków. Będziesz musiał upewnić się, że papier nie wchodzi do środka tortu, ponieważ spowoduje to bałagan.

Zalecane jest użycie papieru kartonowego, ponieważ zapewni on lepszą przyczepność. Możesz również użyć wstążek do dekoracji papieru, jeśli chcesz dodać odrobinę stylu.

Jak zrobić topper na tort z wykorzystaniem czekolady modelarskiej

Ciasto czekoladowe jest ostatecznym deserem i może być wykonane z różnych smaków, od czekolady do wanilii. Aby uzyskać dodatkowy artystyczny akcent, możesz zrobić topper do tortu z czekolady.

Jeśli chcesz zrobić swój własny topper do tortu, powinieneś zacząć od czekolady modelarskiej, która jest doskonałym wyborem dla początkujących.

Czekoladę do modelowania można znaleźć w większości sklepów spożywczych, zazwyczaj w dziale z artykułami do pieczenia. Jest to sproszkowana czekolada, która służy do tworzenia rzeźb, takich jak ludzie i zwierzęta. Jest ona dostępna zarówno w smaku ciemnej, jak i mlecznej czekolady.

Możesz kształtować czekoladę modelarską w wiele różnych kształtów, w tym zwierzęta, ludzi i kwiaty. Możesz również użyć jej do tworzenia wzorów lub projektów.

Gotowe toppery na tort

Wszyscy, którzy nie mają chęci bądź czasu na tworzenie gotowego toppera na tort, mogą znaleźć gotowe w sklepie lub zamówić u kogoś kto takie tworzy. W większości cukierni dostępne są przeróżne wzory na różne okazje, które można kupić od ręki!

topper na tort