Z jakiego materiału czajniki elektryczne wybrać?


czajnik elektryczny

Inwestując w nowe czajniki elektryczne warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę i design, ale również na to, z jakiego materiału są wykonane. W dzisiejszych czasach producenci są w stanie zaoferować swoim klientom elektryczne czajniki bezprzewodowe z bardzo wielu różnych materiałów, dlatego też warto zapoznać się z największymi zaletami i wadami poszczególnych modeli.

Czajniki z tworzywa sztucznego

Najtańszym rozwiązaniem są oczywiście plastikowe czajniki elektryczne Bokono, które są o wiele lżejsze od swoich metalowych odpowiedników. Pamiętać należy jednak o tym, że plastik nie nagrzewa się tak dobrze jak metal, dlatego też modele wykonane z tworzywa sztucznego są zdecydowanie bezpieczniejsze w użytkowaniu. Dla największych smakoszy kawy i herbaty wadą może okazać się także posmak plastiku.

Czajniki ze stali szlachetnej

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na czajniki bezprzewodowe ze stali szlachetnej, które doskonale pasują do nowoczesnych kuchni. Godne uwagi są modele wyposażone w termoizolację, dzięki której obudowa czajnika nie nagrzewa się tak bardzo. Termoizolacja pozwala także zachować na dłużej gorącą wodę.

Szklane czajniki

Nowością na rynku są szklane czajniki, które wyróżniają się niespotykanym designem. Sporą zaletą szklanych czajników jest również to, że są one bardzo zdrowe i co najważniejsze łatwo utrzymać je w idealnej czystości. Godne uwagi są przede wszystkim niezawodne czajniki ze szkła hartowanego.