Właściwości i dodatki do kawyWiększość osób wypija przynajmniej jedną filiżankę kawy dziennie. Pijemy ją rano, na spotkaniach biznesowych, w pracy. Każdy z nas ma swoją ulubioną kawę. Jedni nie mogą się obejść bez mocnego espresso, a inni preferują kawę sypaną lub cappuccino.

Zalety picia kawy

Kawa ma wiele właściwości zdrowotnych, ale musi być też pita z umiarem. Jedną z głównych zalet jej picia jest zmniejszenie stresu. Dodatkowo kawa zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy i depresji. Chroni również przed chorobą parkinsona. Dodatkowo dodaje nam energii, stymuluje nasz mózg do działania i pomaga zwalczyć zmęczenie oraz senność. Ma także pozytywny wpływ na przemianę materii, dlatego z powodzeniem może wspomagać odchudzanie. Kawa może być również wykorzystywana w kosmetyce. Mielona kawa może służyć jako peeling do ciała.

Dodatki do kawy

Syropy do kawy ( https://sklep.polmarkus.com.pl/syropy-monin ) to bardzo popularny dodatek, który wzbogaca jej smak. Można je kupić w sklepach dla kawoszy. Najczęściej wybierane smaki to: waniliowy, piernikowy, karmelowy, cynamonowy, czekoladowy, amaretto. Jednak bez problemu syropy do kawy można przygotować w domowym zaciszu. Na przykład do sporządzenia syropu piernikowe potrzebujemy jedynie cukier, wodę oraz przyprawę do piernika. Cukier należy rozpuścić w niewielkiej ilości wody i dodać do niego przyprawę. Mieszankę należy gotowość na małym ogniu, aż się zredukuje. Domowy syrop można przechowywać w lodówce. Dodatkiem do kawy może być także mleko, miód, cukier, śmietanka. Dodatki sprawiają, że kawa za każdym razem smakuje inaczej.