Trochę historii marki WhirpoolMarka Whirlpool stanowi część korporacji Whirlpool Corporation. Obecnie jest ona praktycznie największą spółką zajmującą się produkcją i sprzedażą artykułów AGD. Co warto wiedzieć o historii tej marki?

Początki, czyli Upton Machine Company

Warto wiedzieć, że na początku firma Whirlpool (https://sklep.gkpge.pl/whirlpool) wcale się tak nie nazywała. Na samym początku było to przedsiębiorstwo noszące nazwę Upton Machine Company. Jego nazwa pochodziła od założycieli, którymi byli Luis oraz Emory Upton. Przedsiębiorstwo to zostało założone dnia 11 listopada 1911 roku w St. Joseph, w stanie Michigan w Ameryce. Produkowano tam pierwsze na świecie elektryczne pralki wirowe.

Kolejny etap Nineteen Hundred

Jednak w 1929 roku właściciele przedsiębiorstwa zdecydowali o konieczności połączenia się z marką Nineteen Hundred Washer. W ten sposób powstała marka Nineteen Hundred. Funkcjonowała ona aż do 1950 roku, kiedy to..

Oficjalna zmiana nazwy na Whirlpool Corporation

No właśnie, kiedy to została zmieniona nazwa na Whirlpool Corporation. Skąd się w ogóle wzięła ta nazwa? Otóż w języku angielskim słowo „whirlpool” oznacza wir, co nawiązywało właśnie do pierwszych produktów tej firmy, czyli do pralek wirowych. Warto podkreślić,że już wtedy firma zdobywała coraz większą sławę.

Początki prawdziwej kariery

Jednak prawdziwy wzrost wartości Whirlpool Corporation nastąpił w momencie jej inwestycji w Brasmotor S.A, czym marka weszła na brazylijski oraz potem południowoamerykański rynek AGD. Dalej w 1986 roku marka ta przejęła jeszcze KitchenAid a chwilę później weszła w spółkę ze znaną marką Philip. Co ciekawe – mało osób wie o tym, że tak naprawdę to Whirlpool Corporation już od 1991 jest właścicielem marki Philips.