Nietypowe ozdoby na tortTort, choć dla wielu osób jest tylko zwykłym ciastem, to jednak ma ogromne znaczenie dla naszej kultury. Dzięki temu jest szeroko wykorzystywany w przypadku bardzo ważnych dla życia chwil. Powszechnie spotkać go można np.na urodzinach, czy też na weselach. Oczywiście tak szerokie stosowanie tortów nie oznacza tego, że muszą one posiadać zwykłe i tradycyjne ozdoby. Na rynku znaleźć bowiem można wiele nietypowych ozdób na torty. Jakie to mogą być ozdoby?

Dekoracje tortu weselnego

Wesele i ślub to dla wielu osób najważniejsza chwila w życiu. Nic zatem dziwnego, że celebrowana jest ona przy pomocy tortu. Oczywiście jest to uroczystość dosyć poważna, przez co większość ozdób na tort na charakter czysto elegancki. Nie oznacza to jednak tego, że nietypowe ozdoby na tort zupełnie się nie pojawiają.
Figurki na torcie weselnym najczęściej przedstawiają parę młodą w eleganckiej pozycji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby figurki te zamiast sukni ślubnej i garnitur ubrane były w strój kąpielowy, lub dresy. Oczywiście nie będzie to oznaką złego smaku i gustu, lecz poczucia humoru, a także dystansu do siebie pary młodej.

Dekoracje tortu urodzinowego

O ile wesela czasem bywają bez tortu, to jednak żadne urodziny bez tego dodatku nie mogą się odbyć. Rzecz jasna urodziny są o wiele mniej poważną uroczystości, więc i ozdoby na urodzinowym torcie mogą być o wiele mniej poważne, żeby nie powiedzieć, kontrowersyjne. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby na torcie znalazły się ozdoby nieco bardziej erotyczne, czy też w postaci środków odurzających. Oczywiście wszystko wykonane jedynie z cukru.