Silikonowa forma do pieczenia


silikonowa forma do pieczenia

W nowoczesnych kuchniach nie zawsze jest tyle miejsca, aby pomieścić wszystko, o czym marzy pan lub pani domu. Nic straconego – wystarczy wybierać formy do pieczenia, które można dopasować do miejsc jeszcze istniejących lub takie, które można włożyć jedno w drugie. Szeroki wybór różnych rozmiarów i kształtów znajdziesz tutaj.

Zalety silikonowych form do pieczenia

Metalowe formy do pieczenia mogą być oczywiście takich wielkości, aby można było je włożyć jedna w drugą, ale zwykle wystarczy chociaż milimetr za małej ilości miejsca i już robi się kłopot. W przypadku, w którym forma taka jest wykonana z silikonu problem taki w ogóle nie istnieje, a umieszczenie tego rodzaju rzeczy w szafce, nawet najmniejszej, jest zdecydowanie proste.

Silikonowe formy są tak wyrabiane, żeby powracały do swojego kształtu nawet, jeśli przez jakiś czas będą zdeformowane poprzez ucisk jakiegoś przedmiotu stojącego obok. Są również oczywiście odporne na wysokie temperatury i z powodzeniem można je myć w zmywarce.

Silikonowe formy mają również tę zaletę, że wysmarowane przed pieczeniem tłuszczem nie przywrą do wypieku zachowując tym samym idealną powierzchnię ciasta, a to wyjątkowa zaleta. Korzystając z silikonowej formy można zapomnieć o papierze do pieczenia, co jest niezwykle wygodne.

Ogromna różnorodność kształtów i rozmiarów pozwala na puszczenie wodzy wyobraźni i zabawę w wypieki o różnorodnym, ciekawym bądź wręcz zaskakującym kształcie i wielkości. Warto posiadać w swojej kolekcji chociaż kilka takich form.