Patelnia wok – gotowanie w stylu japońskim


patelnia wok

Przygotowując wyposażenie restauracji warto zadbać o dobrej jakości sprzęt. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że w takim miejscu sprzęt będzie wykorzystywany bardzo intensywnie, dlatego niska jakość może sprawić, że będzie trzeba szybko wymieniać poszczególne elementy na nowe, ponieważ będą one szybko ulegać zniszczeniu.

Wyposażenie restauracji – postaw na dobre akcesoria w kuchni

patelnia wok

Sercem każdej restauracji będzie rzecz jasna kuchnia i jej przygotowanie na odpowiednim poziomie będzie miało ogromne znaczenie. Warto mieć to na uwadze i decydować się na sprzęt kuchenny stojący na wysokim poziomie. Wybierając naczynia, w których będzie się gotowało można postawić między innymi na różnego rodzaju garnki oraz patelnie takie jak: patelnia wok, patelnia grillowa, patelnia do naleśników. To jakie patelnie będą wybierane uzależnione będzie między innymi od tego jakie dania mają być w restauracji przygotowywane.

Patelnia do gotowania w stylu japońskim

Jeśli ktoś chce postawić na dania orientalne powinien zdecydować się na wyposażenie kuchni w patelnię wok. To specjalna patelnia, która charakteryzuje się dość dużą głębokością i formą, w której patelnia wok jest węższa u dołu niż u góry i gotowanie polega na tym, że płomienie powinny otaczać boki patelni w trakcie przygotowywania potraw. Tutaj również ze względu na formułę, w której korzysta się z takiej patelni bardzo istotne będzie to, by sięgnąć po sprzęt dobrej jakości, by patelnia nie uległa szybkiemu zniszczeniu. Tutaj istotną rolę ma również to, jaka powłoka będzie wykorzystana przy przygotowaniu patelni.