Masa cukrowa niezastąpiona przy dekorowaniu ciasta


masa cukrowa

Dobrej jakości masa cukrowa bardzo często przydaje się przy dekoracji ciast, babeczek oraz tortów. Występuje ona w wielu wariantach kolorystycznych, popularnością cieszy się czarna, biała, niebieska, granatowa, bordowa oraz różowa. W celu jej użycia, trzeba najpierw ją rozwałkować i następnie obłożyć nią ciasto, najczęściej biszkopt. Jest ona bardzo plastyczna i elastyczna, można z niej formować figurki oraz inne ozdoby.

Lukier plastyczny idealną dekoracją na tort

Lukier plastyczny jest łatwy w użyciu, z tego powodu bardzo chętnie jest on wykorzystywany nie tylko w branży cukierniczej, ale również w domowych warunkach. Charakteryzuje go plastyczna konsystencja oraz atrakcyjna kolorystyka. W smaku jest on intensywnie słodki i bardzo wyrazisty. Z tego powodu masa dedykowana jest wszystkim tym, którzy uwielbiają piec ciasta i tworzyć przepyszne dekoracje tortowe.

masa cukrowa

Masa niezastąpiona przy robieniu domowych babeczek

Masa cukrowa link na tort przydaje się do formowania ciekawych ozdób. Można ją użyć także do tworzenia domowych lizaków oraz pieczenia babeczek. Ma ona wiele zastosowań, jest produktem bardzo wszechstronnym i uniwersalnym. Z pomocą lukru plastycznego można nadać ciekawego koloru i oryginalności ciastom oraz babeczkom. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że masy wykorzystywane są także w ośrodkach wychowawczych, szkołach i przedszkolach do robienia figurek i wielu ciekawych ozdób. W ich składzie znajduje się cukier puder oraz żelatyna. Są one cenione za walory wizualne i oczywiście smakowe.