Jak wykonać kremowe dekoracje na tort?


dekoracja na tort

Nie da się ukryć, że dekoracje na tort, które wykonane są z kremu, są zdecydowanym faworytem, jeśli chodzi o torty urodzinowe, czy też te przygotowywane na różnego rodzaju rocznice i celebracje. Często jednak pada pytanie, co trzeba mieć w swojej kuchni, aby takie ozdoby na tort wykonać. Co zatem będzie potrzebne, aby udekorować tort kremem?

Rękaw cukierniczy

Dekoracja na tort https://sklep.polmarkus.com.pl/figurki-na-tort może przyjmować różne postacie. Może to być gotowy ludzik, owoce, czy też np. polewa czekoladowa. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie kremowa dekoracja tortu cieszy się ogromną popularnością. Jak jednak można się łatwo domyśleć, do wykonania dekoracji na tort niezbędne będzie posiadanie odpowiedniego narzędzia. Jest nim rękaw cukierniczy.
Rękaw to specjalny pojemnik, który zwęża się w jednym kierunku, przez który wyciskany jest umieszczony wewnątrz rękawa krem. Kluczowe podczas wybierania takiego dodatku jest to, z jakiego będzie on wykonany materiału. Poleca się w tym wypadku szczególnie mocno rękawy silikonowe, ponieważ cechują się one znacznie lepszą odpornością na zniszczenie, a co więcej, są znacznie prostsze podczas ich obsługiwania. Trzeba bowiem pamiętać, że korzystanie z takiego rękawa wymusza posiadanie dość dużo doświadczenia.

dekoracje na tort
Tylki cukiernicze

Żadne jednak umiejętności, doświadczenie i nawet najlepszy rękaw przy robieniu ozdób na tort na nic się zdadzą, jeśli nie będzie on zakończony specjalną końcówką. Końcówka rękawa, czyli tylka cukiernicza, przyjmować może różne formy, od których zresztą zależeć będzie wzór danej dekoracji. W zależności od tego, jaką się konkretnie tylkę użyje, na torcie pojawi się konkretna ozdoba.
Bardzo często w przypadku tylek cukierniczych pada pytanie, czy lepiej kupować je w zestawach, czy też może jednak lepszym pomysłem będzie zakupienie ich pojedynczo? Jeśli ktoś ceni sobie wygodę i niską cenę, to zdecydowanie lepiej kupić gotowy zestaw kilku lub kilkunastu tylek. Jeśli jednak ktoś stawia przede wszystkim na jakość wykonania, lecz również typu samych tylek, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie skorzystanie ze sprzedawanych pojedynczo modeli.