Dozownik do alkoholuDozownik do alkoholu to urządzenie, które chłodzi i dozuje płyn za pomocą agregatu chłodniczego. Tego typu produkty są dostępne w wielu różnych kształtach, od montowanych na ścianie, poprzez zespoły chłodnic do napełniania kufli w barze.

Historia piwa

Piwo jest jednym z najstarszych napojów, jakie wyprodukowali ludzie, którego historia sięga co najmniej 5. tysiąclecia p.n.e. Ponieważ prawie każde zboże zawierające niektóre cukry może ulegać spontanicznej fermentacji możliwe jest, że napoje podobne do piwa zostały niezależnie opracowane na całym świecie wkrótce po udomowieniu zboża przez plemię lub kulturę. Testy chemiczne starożytnych słoików ceramicznych wykazały, że piwo zostało wyprodukowane już około 7 000 lat temu w dzisiejszym Iranie. Dozownik alkoholu powstał wiele lat później, aczkolwiek do dziś cieszy się ogromną popularnością.

Dozownik do alkoholu

Piwo wyprodukowane przed rewolucją przemysłową było nadal wytwarzane i sprzedawane na skalę krajową. Rozwój hydrometrów i termometrów zmienił sposób zaparzania, umożliwiając browarnikowi większą kontrolę procesu i większą wiedzę o napoju alkoholowym. Dzisiaj przemysł piwowarski jest globalnym biznesem, składającym się z kilku dominujących międzynarodowych firm i wielu tysięcy mniejszych producentów. W barach można zobaczyć, że dozowniki do alkoholu są niesamowicie ważne i przede wszystkim funkcjonalne. Są one dostępne w bardzo atrakcyjnych oraz konkurencyjnych cenach, dzięki czemu wiele miejsc może sobie pozwolić na taki zakup.