Co możesz zrobić za pomocą syfonu do bitej śmietany?


naboje do syfonu

Akcesoria kuchenne są nieodłącznym elementem pracy każdego kucharza czy cukiernika. Oczywiście, można by wykonywać wszystkie prace ręcznie bez pomocy jakichkolwiek narzędzi, ale pytanie brzmi – po co utrudniać sobie życie? Obecnie różnorodne urządzenia znacząco poprawiające komfort pracy w kuchni i skracające czas przygotowywania potraw są dostępne na wyciągnięcie ręki w bardzo przystępnych cenach. Jednym z takich urządzeń jest syfon do bitej śmietany łącznie z niezbędnymi do jego działania nabojami do syfonu.

Czym w ogóle jest syfon do bitej śmietany?

Jest to urządzenie, które wbrew swojej nazwie pozwala nie tylko na pracę z bitą śmietaną, ale też nadaje się kremów, sosów na zimno czy różnych pianek. Niektóre modele pozwalają również na przygotowywanie gorących potraw i dodatków. Bita śmietana jest jednak najprawdopodobniej jego najpowszechniejszym zastosowaniem. Wspomniane wcześniej naboje do syfonu są niezbędne, by móc w jakikolwiek sposób używać tego narzędzia, ponieważ zawierają one gaz pod ciśnieniem, którego zadaniem jest nadawanie wyciskanej śmietance odpowiedniej konsystencji. 

naboje do syfonu

Do czego można wykorzystać do urządzenie?

Jak już było wspomniane, syfon można stosować do wyciskania zarówno bitej śmietany, jak i kremów czy różnych pianek. Daje to ogromne możliwości przystrajania deserów i innych wyrobów cukierniczych. Do syfonów dołączane są końcówki o rozmaitych kształtach, które pozwalają na formowanie zawartości wedle własnego upodobania. Można więc przykładowo spotkać końcówki w formie gwiazdy, jak również takie z prostą, owalną szyjką. Urządzenie świetnie nadaje się też do nakładania pianki na powierzchnię gorącej kawy.