Whirlpool ACM 816 BA nowoczesna płyta indukcyjnaW każdym domu znajdziemy piecyk do gotowania potraw. Najczęściej to kuchenki gazowe, gazowo-elektryczne, elektryczne lub jeszcze do niedawna będące synonimem luksusu – kuchenki indukcyjne.

Kuchenki elektryczne i indukcyjne

Wydawałoby się, że kuchenka elektryczna i indukcyjna to w zasadzie to samo urządzenie – nic bardziej mylnego; kuchenka elektryczna działa na zasadzie rozgrzewania ukrytej w palnikach spirali lub płytki grzejnej, natomiast kuchnia indukcyjna za pomocą prądu elektrycznego wytwarza pole magnetyczne, podgrzewając dno naczynia które oddaje ciepło znajdującej się w nim potrawie powodując jej zagotowanie. Z tego też względu nie każde naczynie nadaje się do gotowania na płycie indukcyjnej bowiem to właśnie garnek z odpowiedniego stopu metali jest nośnikiem ciepła potrzebnego do zagotowania potrawy. Jak w każdej płycie indukcyjnej pole grzewcze dopasowuje się do wielkości naczynia na nim stojącego, nie ma więc niebezpieczeństwa oparzenia się o samą płytę.

Płyta indukcyjna Whirlpool ACM 816 BA

Przedstawiamy Państwu nowoczesną płytę indukcja Whirlpool ACM 816 BA ze szkła ceramicznego, zeszlifowanego na krawędziach.
Płyta jest w kolorze czarnym posiada cztery pola grzewcze w tym jedno przedłużone i połączone w taki sposób, że można umieszczać na nim garnki różnej wielkości – gdy ustawiony jest mniejszy – włączy się tylko część pola grzewczego, natomiast gdy naczynie jest wielkości całego pola – cały obszar zostanie uaktywniony.

Płyta posiada dotykowy panel sterowania, zróżnicowaną moc pól grzewczych, wskaźniki dla każdego pola, wskaźnik włączenia i wyłączenia oraz poziomu mocy.
Płyta ma zabezpieczenia ochronne przed dziećmi, jej moc całkowita to 7200 W.

Płyty indukcyjne dostępne w ofercie sklepu GKPGE