Szklanka do herbaty – prostota vs. nowoczesny design


szklanka do herbaty 2

Klasyczna czarna, zielona, owocowa, liściasta czy w torebkach – herbata to jeden z ulubionych napojów, a najlepiej smakuje podana w dekoracyjnym kubku lub w ładnej szklance. W zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na szklanki bez żadnych zdobień lub postawić na te w dekoracyjne wzory.

Szklanki do herbaty klasyczne

Wykonane ze szkła odpornego na wysokie temperatury, o cienkich ściankach, proste lub z lekko rozchylonym ku górze kształcie to szklanki (np. z Bokono.pl), które znaleźć można niemalże w każdym domu. Niegdyś bardzo popularne w wiklinowych koszyczkach, dziś ustępują miejsca klasycznym szklankom bez dodatkowych elementów. Ponadczasowe, z przezroczystego szkła i z ergonomiczną rączką, pasować będą do każdej zastawy. Pozbawione ozdobników wpasują się swą prostotą do każdego wnętrza, sprawdzą się do codziennego użytku i na większe okazje. Ich pojemność to z reguły 250ml.

Nowy design szklanek

Dekorowane do herbaty szklanki uatrakcyjnią stół i idealnie posłużą do serwowania w nich herbaty mrożonej. Mogą posiadać rączkę lub być bez uchwytu. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach, świetnie sprawdzą się jako dekoracja stołu na spotkania ze znajomymi bądź podczas imprez dla dzieci. Szklanki o podwójnych ściankach wyglądają nowocześnie i umożliwiają utrzymanie wysokiej lub niskiej temperatury napoju przez dłuższy czas. Szklanki z napisem są idealnym pomysłem na prezent, a te w fantazyjne wzory wyglądają niezwykle uroczo.