Prosta dekoracja muffinekMuffinki, czyli po prostu wysokie babeczki o jednorodnej masie, często udekorowane jeszcze kremem lub polewą, to świetna propozycja słodkiego wypieku na praktycznie każdą okazję. Z pewnością do ich największych zalet należy prostota i szybkość przygotowania, która idzie w parze z dobrym smakiem i wyjątkowo dekoracyjnym wyglądem.

Muffinki na każdą okazję


Muffinki sprawdzają się dziś w każdej sytuacji. Niezależnie czy organizujemy imprezę urodzinową dla dzieci, czy też chcemy zabrać słodki poczęstunek do pracy. Babeczki sprawdzą się zarówno ze względu na łatwość ich wypieku, jak i na to, że same w sobie są niezwykle estetycznie i można stworzyć z nich naprawdę przyciągające wzrok przysmaki. Zwłaszcza że tak naprawdę w kwestii dekoracji ogranicza nas wyłącznie nasza fantazja, gdyż możliwych sposobów pokrycia wierzchniej warstwy muffinków jest praktycznie nieskończona ilość.

Papilotki do muffinek, czyli prosta dekoracja


Zresztą warto pamiętać, że dekoracja babeczek to także papierowe papilotki do muffinek, które również mogą zdecydowanie wizualnie ubogacić efekty naszej kuchennej pracy. W końcu bez problemu możemy znaleźć dziś foremki o najróżniejszych kolorach, wzorach, kształtach i wielkościach. W ten sposób nasze muffinki mogą być przyozdobione zarówno w geometryczne wzory, piękne serduszka, kolorowe kropeczki, jak i okolicznościowe motywy, w tym na przykład świąteczne. Jednocześnie jednak należy koniecznie pamiętać, aby wybierać papilotki dobrej jakości, a więc przede wszystkim wytrzymałe, czyli odporne zarówno na tłuszcz, jak i wodę.